Bohové - Život a Smrt

4. února 2016 v 18:04 | Starsy |  Postavy
Zdravím návštěvníky BlackScience!
Dnes jsem tu s dalšími Euratonskými postavičkami. (Ano, Nighteos zase nikde. Snad mi to odpustí.) Tentokrát jsou to božské sestry, život a smrt - Anya a Nepheret!

PS: Slova označená hvězdičkou* budou na konci článku vysvětlena.

Život a Smrt


Život a Smrt jsou dva ze čtyř základních elementů, které stály na počátku všeho. Další dva jsou Osud a Čas. Tyto čtyři elementy jsou považovány za nejvyšší, základní. Bez nich by nic nevzniklo.
Tyto čtyři elementy jsou schválně rozdělené, aby jedna bytost nebyla nejmocnější, ale síla byla rozvnoměrně rozložena a vesmír zůstal v rovnováze.
Ačkoli se život a smrt mohou zdát jako přesné protiklady, o čemž svědčí zbarevní obou sestrer, pravdou je, že jsou součástí jeden druhého a nemohou bez sebe existovat. I to je vidět na jejich zbarveních - černá zasahuje do bílé a bílá zase do černé.

Anya


Bílá bohyně života je známá pro svou laskavost a starostlivost. Miluje každou živou bytost a ráda na ně shlíží. Pozoruje jejich vzájemnou lásku a jedinečnost. Anya někdy ušetří i něčí život v případě, že to není velký zásah do osudu. (Pokud osud příliš neovlivní život či smrt dané osoby, v tu chvíli ji může Anya ušetřit.) Díky Anye mohou Smrtky dát umírajícím či Uprchlíkům* druhou šanci, šanci žít, má-li Uprchlík Ručitele*.

Nepheret


Černá bohyně smrti je známá svou lstivostí a zlomyslností. Ačkoli se může zdát, že jí živé bytosti příliš nezajímají, opak je pravdou. I Nepheret může dát druhou šanci, ušetřit něčí život, ale s ALE. Můžete jí požádat o výhodu ve válce/práci... kdekoli, ale pozor na to, co si přejete! Nepheret využije každé nesrovnalosti nebo nejasnosti aby tuto dohodu obrátila proti vám. Smrt je prohnaná a nic nedává zadarmo. V minulosti Nepheret právě na základě dohod vytvořila dva druhy - Aedra Rakki* a Hell Houndy*.


*Uprchlík - bytost, která měla v osudu psáno, že zemře, ale tomuto osudu unikla.
*Ručitel - bytost, která požádá Smrtku o odklad rozsudku smrti a zaručí se za Uprchlíka vlastní duší. Uprchlík díky Ručiteli získává druhou šanci.
*Aedra Rakki - druh démona uměle vytvořený samotnou srmtí. Aedra Rakki v překladu znamená Strašlivý Pes. Aedry mají podobu obrovských psů či vlků, kteří vždy mají nějakou vyditelnou část těla zdvojenou. (4 oči, 4 uši, 2 ocasy, 2 hlavy...)
*Hell Hound - druh démona uměle vytvořený samotnou smrtí. Hell Hounda nedokáže usmrtit žádná "průměrná" bytost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aree Aree | 5. února 2016 v 14:12 | Reagovat

Sztejně mám radši Nepheret xD

2 Starsy Spirit Starsy Spirit | 5. února 2016 v 17:52 | Reagovat

[1]: Já taky XDDD

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama