Únor 2016

Bohové - Život a Smrt

4. února 2016 v 18:04 | Starsy |  Postavy
Zdravím návštěvníky BlackScience!
Dnes jsem tu s dalšími Euratonskými postavičkami. (Ano, Nighteos zase nikde. Snad mi to odpustí.) Tentokrát jsou to božské sestry, život a smrt - Anya a Nepheret!

PS: Slova označená hvězdičkou* budou na konci článku vysvětlena.

Život a Smrt


Život a Smrt jsou dva ze čtyř základních elementů, které stály na počátku všeho. Další dva jsou Osud a Čas. Tyto čtyři elementy jsou považovány za nejvyšší, základní. Bez nich by nic nevzniklo.
Tyto čtyři elementy jsou schválně rozdělené, aby jedna bytost nebyla nejmocnější, ale síla byla rozvnoměrně rozložena a vesmír zůstal v rovnováze.
Ačkoli se život a smrt mohou zdát jako přesné protiklady, o čemž svědčí zbarevní obou sestrer, pravdou je, že jsou součástí jeden druhého a nemohou bez sebe existovat. I to je vidět na jejich zbarveních - černá zasahuje do bílé a bílá zase do černé.

Anya


Bílá bohyně života je známá pro svou laskavost a starostlivost. Miluje každou živou bytost a ráda na ně shlíží. Pozoruje jejich vzájemnou lásku a jedinečnost. Anya někdy ušetří i něčí život v případě, že to není velký zásah do osudu. (Pokud osud příliš neovlivní život či smrt dané osoby, v tu chvíli ji může Anya ušetřit.) Díky Anye mohou Smrtky dát umírajícím či Uprchlíkům* druhou šanci, šanci žít, má-li Uprchlík Ručitele*.

Nepheret


Černá bohyně smrti je známá svou lstivostí a zlomyslností. Ačkoli se může zdát, že jí živé bytosti příliš nezajímají, opak je pravdou. I Nepheret může dát druhou šanci, ušetřit něčí život, ale s ALE. Můžete jí požádat o výhodu ve válce/práci... kdekoli, ale pozor na to, co si přejete! Nepheret využije každé nesrovnalosti nebo nejasnosti aby tuto dohodu obrátila proti vám. Smrt je prohnaná a nic nedává zadarmo. V minulosti Nepheret právě na základě dohod vytvořila dva druhy - Aedra Rakki* a Hell Houndy*.


*Uprchlík - bytost, která měla v osudu psáno, že zemře, ale tomuto osudu unikla.
*Ručitel - bytost, která požádá Smrtku o odklad rozsudku smrti a zaručí se za Uprchlíka vlastní duší. Uprchlík díky Ručiteli získává druhou šanci.
*Aedra Rakki - druh démona uměle vytvořený samotnou srmtí. Aedra Rakki v překladu znamená Strašlivý Pes. Aedry mají podobu obrovských psů či vlků, kteří vždy mají nějakou vyditelnou část těla zdvojenou. (4 oči, 4 uši, 2 ocasy, 2 hlavy...)
*Hell Hound - druh démona uměle vytvořený samotnou smrtí. Hell Hounda nedokáže usmrtit žádná "průměrná" bytost.