Mytologie lugaru

30. srpna 2015 v 0:00 | Starsy |  Euraton - legendy
Vzhledem k tomu, že v mých tvorbách často zmiňuji a využívám druh "lugaru", rozhodla jsem se vám zde přiblížit, o co vlastně jde. Kdo jsou to lugaru.

Mytologie Lugaru


První lugaru

První lugaru se objevili před mnoha tisíci lety, uprostřed doby ledové. První lugaru měřili asi 3 - 3,5 metru, tudíž byli schopni snadno ulovit i mamuta. Tehdy byli dominantním rasou.
Když skončila doba ledová, velká kořist, jakou byli mamuti, zmizeli a obrovští lugaru společně s nimi. Několik staletí po konci doby ledové, když už všichni lugaru dosahovali maximální výšky 2 metrů, jeden vlk sledoval indiánského šamana při provádění magického rituálu. Šaman vyvolal duchy a přízraky a oheň zaplál jasněji. Lugaru sledoval šamana řadu let a naučil se od něj, jak magii používat. Následně to naučil i ostatní lugaru. Tehdy lugaru získali i svou lidskou podobu. A tehdy také začaly všechny problémy…

Kříženci a čistokrevní

Někteří lugaru se začali párovat s lidským druhem. A měli děti… Ale potomci, napůl lugaru a napůl lidé, se rodili znetvoření. Napůl lidé a napůl lugaru se nazývají anthro. Pokud anthro má dítě s člověkem, potomek je nazýván loup-garou. Je to jeden z nejznámějších typů vlkodlaků. (Objevil se například v Underworld a Van Hellsing.) Ale pokud i loup-garous pokračují v křížení s lidmi, i u jejich potomků mutace postupuje. Potomci loup-garou a lidí už se nepodobají ani jednomu druhu. (Objevili se například ve filmu Harry Potter nebo Wolfman.)
Lugaru nemají žádné slabiny; mohou se měnit kdykoli chtějí a po proměně se dokáží plně ovládat, jejich proměna je okamžitá a bezbolestná, stříbro jim nevadí. Ale jejich děti, kříženci s lidmi, slabiny mají. Každá další generace, kde více a více převažuje lidská krev nad tou démonickou, má také více problémů; alergie na stříbro, pomalá a bolestivá proměna, schopnost proměnit se pouze za úplňku nebo neschopnost kontroly nad svým vlastním tělem.
Současní lugaru mnohdy nenávidí "své děti" - loup-garou a ostatní vykřížené druhy protože na ně vrhají špatné světlo. Lugaru jsou mnohdy ve válce s loup-garoui. Vzájemně se nenávidí.

Pro upřesnění: Lugaru jsou čistokrevní. Jsou to původní rasa - vlčí démoni. Vlkodlaci jsou kříženci.

Problémy s kříženci

Byly to právě kříženci, zejména loup-garou, kdo neustále zabíjeli. Lidé si najímali lovce trofejí, aby jim s loup-garoui pomohli, ale i ti byli neúspěšní. A tak se obyvatelé jedné z nejvíce postižených vesnic rozhodli požádat o pomoc samotnou Smrt. A tak Nepheret (smrt) vytvořila hell houndy. Tkřka nesmrtelnou rasu schopnou zabít skoro cokoli. Pouze deset lidí, nejlepších lovců trofejí, ale souhlasilo s tak vysokou cenou - Smrt jim sice vytvořila tvory schopné zvrátit válku s vlky ve prospěch lidí, nicméně žádala za to jejich duši a duši každého dalšího potomka, který hell hounda zdědí. A jelikož pouze deset lidí na tak vysokou cenu přistoupilo, Nepheret také vytvořila pouze deset hell houndů.
Tehdy zahynuly tisíce loup-garou, anthro, ale také lugaru. A prastaré učení indiánského šamana upadlo v zapomění. Kvůli tomu většina současných lugaru nedokáže používat magii, nebo jen minimálně. A jen vlci narození jako šamani jsou schopni používat prastaré umění magie…

golden shades
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Area Area | 11. října 2015 v 20:41 | Reagovat

MWHAHAHAH
Supr!
Na dA bych si to k tomu obrázku nedomyslela!
Jen je to dobré vědět! :-D  :-D

2 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 11. října 2015 v 22:07 | Reagovat

[1]: Tenhle obrázek je jen ilustrační, Angel a Raiden (ti na obrázku) jsou zase kříženci lugaru s jiným druhem... Ale to nevadí XDDD
Moc děkuji. :3

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama