Srpen 2015

Mytologie lugaru

30. srpna 2015 v 0:00 | Starsy |  Euraton - legendy
Vzhledem k tomu, že v mých tvorbách často zmiňuji a využívám druh "lugaru", rozhodla jsem se vám zde přiblížit, o co vlastně jde. Kdo jsou to lugaru.

Mytologie Lugaru


První lugaru

První lugaru se objevili před mnoha tisíci lety, uprostřed doby ledové. První lugaru měřili asi 3 - 3,5 metru, tudíž byli schopni snadno ulovit i mamuta. Tehdy byli dominantním rasou.
Když skončila doba ledová, velká kořist, jakou byli mamuti, zmizeli a obrovští lugaru společně s nimi. Několik staletí po konci doby ledové, když už všichni lugaru dosahovali maximální výšky 2 metrů, jeden vlk sledoval indiánského šamana při provádění magického rituálu. Šaman vyvolal duchy a přízraky a oheň zaplál jasněji. Lugaru sledoval šamana řadu let a naučil se od něj, jak magii používat. Následně to naučil i ostatní lugaru. Tehdy lugaru získali i svou lidskou podobu. A tehdy také začaly všechny problémy…

Kříženci a čistokrevní

Někteří lugaru se začali párovat s lidským druhem. A měli děti… Ale potomci, napůl lugaru a napůl lidé, se rodili znetvoření. Napůl lidé a napůl lugaru se nazývají anthro. Pokud anthro má dítě s člověkem, potomek je nazýván loup-garou. Je to jeden z nejznámějších typů vlkodlaků. (Objevil se například v Underworld a Van Hellsing.) Ale pokud i loup-garous pokračují v křížení s lidmi, i u jejich potomků mutace postupuje. Potomci loup-garou a lidí už se nepodobají ani jednomu druhu. (Objevili se například ve filmu Harry Potter nebo Wolfman.)
Lugaru nemají žádné slabiny; mohou se měnit kdykoli chtějí a po proměně se dokáží plně ovládat, jejich proměna je okamžitá a bezbolestná, stříbro jim nevadí. Ale jejich děti, kříženci s lidmi, slabiny mají. Každá další generace, kde více a více převažuje lidská krev nad tou démonickou, má také více problémů; alergie na stříbro, pomalá a bolestivá proměna, schopnost proměnit se pouze za úplňku nebo neschopnost kontroly nad svým vlastním tělem.
Současní lugaru mnohdy nenávidí "své děti" - loup-garou a ostatní vykřížené druhy protože na ně vrhají špatné světlo. Lugaru jsou mnohdy ve válce s loup-garoui. Vzájemně se nenávidí.

Pro upřesnění: Lugaru jsou čistokrevní. Jsou to původní rasa - vlčí démoni. Vlkodlaci jsou kříženci.

Problémy s kříženci

Byly to právě kříženci, zejména loup-garou, kdo neustále zabíjeli. Lidé si najímali lovce trofejí, aby jim s loup-garoui pomohli, ale i ti byli neúspěšní. A tak se obyvatelé jedné z nejvíce postižených vesnic rozhodli požádat o pomoc samotnou Smrt. A tak Nepheret (smrt) vytvořila hell houndy. Tkřka nesmrtelnou rasu schopnou zabít skoro cokoli. Pouze deset lidí, nejlepších lovců trofejí, ale souhlasilo s tak vysokou cenou - Smrt jim sice vytvořila tvory schopné zvrátit válku s vlky ve prospěch lidí, nicméně žádala za to jejich duši a duši každého dalšího potomka, který hell hounda zdědí. A jelikož pouze deset lidí na tak vysokou cenu přistoupilo, Nepheret také vytvořila pouze deset hell houndů.
Tehdy zahynuly tisíce loup-garou, anthro, ale také lugaru. A prastaré učení indiánského šamana upadlo v zapomění. Kvůli tomu většina současných lugaru nedokáže používat magii, nebo jen minimálně. A jen vlci narození jako šamani jsou schopni používat prastaré umění magie…

golden shades

Svět Unwanted

29. srpna 2015 v 0:36 | Starsy |  Euraton - info
Tato rubrika obsahuje vše, co se týká mého webkomixu Unwanted.

Pro čtenáře Unwanted, kteří touží se o světě kolem Unwanted dozvědět trochu více.
Pokud sjedete níže, objevíte další podrubriky.

Plánuji sem přidávat legendy a mytologii. A také informace o jednotlivých druzích.
Doufám, že se vám to bude líbít. :)

Staré příspěvky

29. srpna 2015 v 0:32 | Starsy |  Staré příspěvky
Tato rubrika obsahuje vše ze starého zaměření blogu.

Rozhodla jsem se staré příspěvky zachovat a pouze uklidit, aby nepřekážely.
Pokud sjedete níž, objevíte podrubriky ze starého zaměření. :)

Black-Science REMAKE!

29. srpna 2015 v 0:28 | Starsy |  Blog - Info
Zdravím návštěvníky Black-Science

Rozhodla jsem se předělat Black-Science! Původně jsem zamýšlela odstranit vše starší. Ale pak jsem si to rozmyslela. Je mi toho všeho líto. A tak většina z původního zaměření blogu bylo přemístěno do rubriky "Staré příspěvky". (Sjeďte dolu pro nahlédnutí na rubriky.)
Veškeré info z mého světa bude v rubrice "Svět Unwanted". (Sjeďte dolu pro nahlédnutí na rubriky.) :)

Svět Unwanted

Je to rubrika pro čtenáře Unwanted, kteří by se chtěli dozvědět něco více o mém ne zrovna jednoduchém světě. (sama se občast ztrácím ve vlastních pravidlech)
Plánuji sem přidat legendy a mytologii ale také informace o jednotlivých druzích.
Doufám, že to nezůstane jen u plánů a že se vám to bude líbit.

Velmi krátce o Unwanted ZDE.
Čtěte Unwanted ZDE.
Navštivte Unwanted FB STRÁNKU.