Rekace na článek "Pes je jídlo, ne kamarád"

1. června 2015 v 18:38 | Starsy |  Můj názor na...
Zdravím všechny návštěvníky Black-Science!

Na hlavní stránce se objevil článek s názvem "Pes je jídlo, ne kamarád", a tak jsem se mírně naježená pustila do čtení.
Článek začínal rozumně. Odůvodnňoval vše tím, že konzumaci psů naše společnost bere jako nemorální, kdežto například v Číně je to běžné, a proč by měl být jeden zvířecí druh, jeden druh masa, cennější, než druhý. Proč normálně jíme krávy a psy ne?
Dobře, to je rozumné, s touto myšlenkou souhlasím.
(Má odpověď: Proč nekonzumujeme psy, dravé ptáky, kočky...? Protože psi a dravci bývali skvělými společníky pravěkých lovců a kočky chránily obydlí před myšima. Proto se masožravci povětšinou nekonzumují.)
Jenže článek pokračuje tím, že je vztah pes-člověk nesmyslný a chvílemi označuje psy za dementní. Upřímně, to mi velmi hnulo žlučí a nedokážu to jen tak přejít. A místo sáhodlouhého komentáře jsem se rozhodla napsat reakci ve vlastním článku.

První část nechám bez povšimnutí, zní rozumně a více méně s ní souhlasím, musím ale uvést na pravou míru část druhou, protože na to už nedokážu nereagovat:


1. Problém - Přirozené x Nepřirozené

V tomto problému řeší, že vztah člověka a psa jako společníků je mnohem mladší, než lidstvo samo. Ano, to je. (Průlomový objev.) Stejně tak jako chov (pozor, chov, ne velkochov!) hospodářských zvířat a pěstování zemědělských plodin. I to je velmi ranná vymoženost, ale na to si nestěžuje. No nic. K věci.
Jestli je závislost psa na člověku přirozená? Ano, podíváme-li se ke kořenům, kam se autorka zřejmě snažila dostat, tak ano, je to přirozené. Nebo spíš bylo.
Vztah člověk-pes byl zprvu velmi jednoduchý - pes se držel blízko lidí, protože po nich zbylo spousta jídla a to on chtěl. Byl to pro něj snadný příjem potravy. Podobný vztah předvádí třeba levharti a supy, vlci a kojoti nebo třeba žraloci a lodivodi.
Složitější vztah - složitějším vztahem je, že pes přijal člověka za svého alfu. To je zvláštní, přiznávám, jsou to rozdílné druhy. Nicméně na zemi existuje pár příkladů, u kterých tento jev můžeme pozorovat také.
Za všechny třeba druh mravence zvaný Formica, který je stvořen jen k zabíjení, nemá tělo uzpůsobeno na nic jiného. A tak si berou své otroky - mravence jiného druhu. A otrokům to ani nepřijde zvláštní, prostě to jsou jejich páni a hotovo.
Takže je i tento vztah více méně přirozený.

mravenci otrokáři


Problém č. 2 - "věrnost" nebo demence?
V tomto "problému" řeší otázku, kdy je týraný pes věrný lidem i po všem, co si prošel. Ptá se, jestli to neni spíš demence, než věrnost a srovnává to s lidmi. HOVADINA!
Zaprvé, psí mozek není tak komplikovaný, jako lidský, tudíž on to neprožívá, jako my, lidé. Zadruhé - otázka věrnosti má své kořeny ve smečce.
Vlci i psi se přirozeně sdružují do smeček, aby získali ochranu a výhodu na lovech, mimo niné.
Jednoduchá rovnice smečka = výhoda. A zůstávají ve smečce i za cenu nějakých těch kousanců, aby si ujastili své postavení ve smečce, to je přirozené. Proto někteří psi mohou brát nižší formu týrání jako ujasňování hierarchie. Nemusí chápat, proč to útočník udělal, ale potřebujou ochranu "smečky" a přilísají se zpět, aby si "alfu" udobřili. Povětšinou si myslí, že je chyba v nich. Proto snadno přijmou i jiného "alfu", jinou "smečku" - kvůli ochraně.
Nicméně ne všichni psi jsou po týrání kámoši, celá řada naopak není a lidem už nevěří!
A co se týče toho ovládat a být ovládán - opět to odkazuji na instinkt smečky - v čele smečky je alfa a alfa se musí poslouchat! Vy snad také posloucháte své rodiče, šéfa, no ne? Tak to je i u psů.
Jo a pokud chcete srovnávat tyranský vztah člověk-pes a pokračující psovu věrnost... Ohlédněte se do středověku nebo bohužel i do nedávné doby. Ženy byly (a někdy i stále jsou) mužům plně oddány, týrání, znásilňování a hrubému zacházení navzdory, a stejně s muži zůstávají. Stejně tak poddaní a šlechta. Ha? A už to není tak divné, že? Jen posun doby.
Takže: Demence? Ne. Instinkty!!

wolf fight

Problém č. 3 - Pán a pes, nebo pán a člověk?
Zní vcelku logicky a s většinou souhlasím, ačkoli nesouhlasím s tím, že nějaká psí plemena se nedokáží bez člověka ani vymočit. Neoznačila bych to problémem plemene, nýbrž jedince. (Dala bych příklad, ale znělo by to moc útočně a nevhodně.)
Mimochodem v Arábii dodnes existují střediska, kde se sokolům a rarohům šlechty dopřává mnohem větší péče než poddaným. Psi nejsou ani zdaleka jediní, kdo jsou hýčkáni.
Zmanipulování psy... no. Co k tomu dodat, za Egypta vládly kočky, dnes se někteří znudění boháči zase obrátili na psi. Jenže! Kočky nikdy nebyly tak užitečné, jako psi. Kočky i za dob slávy Egypta byly (a teď se omlouvám kočkomilům) prostě k ničemu. Jen "božstvo", na okrasu. Kdežto část dnešních psů je zhýčkaná, druhá nám zachraňuje životy v lavinách a hledá výbušniny.
To je na uváženou, vážení.


To je konec našich světových problémů uvedených na pravou míru.

Vyjádření - snaha stránky
Snahou stránky je prý vyvolat diskuzi o zrovnoprávnění psů s jinými zvířaty.
Upřímně řečeno... proč se nebavíme taky o zrovnoprávnění divokých zvířat, koček, papoušků, křečků a rybiček? Chápu záměr, ale nechápu cílenost pouze na psi.
Já osobně si myslím, že důležitějším tématem je momentálně zrovnoprávnění žen a dětí ve společnosti, ochrana týraných žen a dětí a když si vyřešíme tyto problémy, můžeme se šťourat ve špíně na cizím prahu, řeknu-li to na rovinu. Neumíme vyřešit vlastní druh, ale primárně řešíme jiný. To mi taky přijde na hlavu.

animals

Svůj názor jsem vysvětlila a opravila to, co jsem považovala za chybné.
S poslední pasáží spíš souhlasím než nesouhlasím. Stránka je možná pobuřující a záměrně provokující, ale kdo chce provokovat, musí počítat s nepochopením, tak to je.

Kultura je každá jiná, já si myslím, že Evropa v nejbližší době psi konzumovat nezačne, stejně jako Asie nepřestane (globálně). Každý má jinou kulturu a nevyjádřila jsem se proti konzumování psů či jiných zvířat v jiných zemích, jen říkám, že v naší je to považováno za nemorální.
Ať si každý jí, co chce (hlavně mi to neříkejte), to mu neberu.

Vulgární hateři i loveři by měli brzdit a zamyslet se, nicméně autorka toho článku také. Také se mi chvílemi zdál jako emocionální výlev než rozum, o který se snažila, proto jsem zde nesrovnalosti opravila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 1. června 2015 v 18:55 | Reagovat

To nic nemění na tom, že pes je jídlo.

2 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 1. června 2015 v 22:10 | Reagovat

[1]: Pokud si to myslíš, tvůj problém a pokud to nebudeš dělat přede mnou a s mým psem či psem mých blízkých, budiž ti přáno, taky jim nutrie.
Ale o tom jsem nic neříkala.
Opravila jsem chyby v článku, na který jsem uvedla okaz výše a taky jsem zapomněla říct, že stejnojmená FB stránka je nechutná. Ne pro to, čemu se věnuje, i kdyby jedli exkrementy, je mi to jedno, pokud to nedělají přede mnou, ale je nechutná svou formou.

Fotky zabitých zvířat vzhůru nohama nebo fotka psa s komentářem "sníst nebo nesníst" a především reakce na článek "psi jezdí v MHD zadarmo" doprovázený komentářem "véču nám přivezou zdarma!" Tohle je nechutné. Kdyby někdo věšel na net obdobné komentáře a fotky krav z vzhůru nohama z jatek, kdaždý by se bouřil, ale podle tebe je toto chování v pořádku, ano?

Kdyby jen diskutovali, případně dávali recepty. Opět - budiž jim přáno, ale "večeře jede zdarma" a fotky stažených zvířat... To nezkousnu, je mi líto.

3 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 1. června 2015 v 22:15 | Reagovat

[2]: Proč s tvym psem, či psem tvých blízkých? Kdyby vám ty psy někdo vyměnil za uplně stejný, tak to ani nepoznáte :D
Tak nebuď přecitlivělá. Toť vše. Jde jenom o kus flákoty.

4 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 1. června 2015 v 22:22 | Reagovat

[3]: Kdybych ti rodinu vyměnila, za úplně stejný, taky bys to nepoznal/a? Takto povrchní komentář budu ignorovat, protože cokoli svého, si poznám, stejně jako každý, kdo to své aspoň trochu zná a dokáže používat ty dvě kulaté věci, zasazené do hlavy společně s velkým ořechem, na který jsou napojeny. :)

Jak říkám, tuto extravagantní a pouze záměrně provokující stránku včetně ignorantských fans budu ignorovat. Až se objeví nějaký, s chytrými a pádnými argumenty, budu se s ním bavit, ale diskutovat s tebou se mi zdá pod moji úroveň. :)

Stejně to není nic víc, než hloupá fraška. Touha jednoho admina se zviditelnit a není lehčí způsob, než něco, co silně zasáhne určitým směrem vedenou společnost.
Jen se tě zeptám... jedl/a bys lidi? :)

5 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 1. června 2015 v 22:52 | Reagovat

[4]: Tak já nejsem zas tak v prdeli, abych nerozeznala ksichty, ty úroveň... A vůbec, proč rodinu? Co je to sakra za otázku?
Jíst lidi je postihnutelnÿ zákonem a poněkud vymykající se veškeré etice, takže pokud uvažuješ nad pojídánim lidí, doporučuju návštěvu odborníka. Každopádně pokud se ptáš, tak já bych člověka klidně v krajních situacích snědla. Krajní situace jsou přípustné jenom dvě a to nevědomost (přece maso jako maso) a vyhnutí se smrti vyhladověním. Pevně doufám, že se do žádné z těch situací nedostanu. Jak už jsem řekla, etika je etika.
Stránka je prdel. Prdel z dementníh a hysterických pejskařů bez nadhledu. A stop. Demence overloaded. Zejtra u mě máte taky obhajobu stránky. Přísaham.

6 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 1. června 2015 v 23:05 | Reagovat

[5]: Protože tvá poznámka byla stejně hloupá. Každé zvíře má svou osobnost a své rysy, podle kterých je poznávají chovatelé i zoologové. To samé platí pro lidi.
Nedoporučuj mi nic, dokud se k ničemu extrémistickému nezačnu otevřeně hlásit.
A co morálka? Řídíš se morálkou?
Zrovna teď jsem ve SLUŠNÉM kontaktu s adminem. Chápu záměr stránky, nicméně je to krajně extrémistické, velmi provokativní a trochu se obávám, že se to brzy vymkne kontrole.

Když může být svět rozdělený na dva tábory kvůli černo-modrým nebo zlato-bílým šatům, co asi může udělat takováto stránka? Můžu ti doporučit film podle skutečné události - Náš vůdce.
Také - původně dobrý nápad k zamyšlení, který se posléze zvrhl. Podívej se na to a možná pak pochopíš mé obavy.

Pejskařů... většina z nich ani není dementních, jen se drží morálních zákonů evropské společnosti. A logicky, když někdo takto otevřeně provokuje musí počítat s ostrou kritikou.
Obhajuj si co chceš, ale pust si Náš vůdce.

7 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 1. června 2015 v 23:24 | Reagovat

Nebyla. Každý zvíře asi těžko.  Ne, já se morálkou řídim jenom tehdy, když se mi to hodí. Jo tak ty seš v kontaktu s amdminem, říkáš. Hmmm *ďábelský smích*... Och ano, provokativní. Bavit se lidskou hloupostí je totiž sranda. Co se vymkne kontrole? Bude mě lynčovat dav nasraných dvanáctek za to, že jim chci udělat ze psa psíčkovou?
Neboj. Náš vůdce znam. Koukali sme na to na základce. Nic moc.
Ale ano, většina pejskařů je dementní. Nevidí dál, než na konec svýho psa. Rozveď mi ještě prosimtě pojem "morální zákony evropské společnosti". Nakonec je s tebou větší zábava, než s těma dvanáctkama...

8 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 1. června 2015 v 23:33 | Reagovat

[7]: Rybičky nepočítám. Ale většina savců, psi obzvlášť, mají své rysy.
Ano, jsem, pokud nevěříš, zítra přidám další článek doprovázený screenshoty.
Zaprvé, ano, může tě lynčovat dav lidí a nemusí to být jenom teenageři. Může se jednat i o mnohem nebezpečnější lidi.
Druhá možnost je, že příliš zažraní fans, kteří to nepochopili jako srandu budou krást psy ze zahrad svých sousedů a grilovat je před očima jejich páníčků. A to je morálně i zákonem nepřípustné.
NNezáleží na kvalitě, ale na tom, že se jim to vymklo. Stejně snadno se může vymknout i toto.
To bude tím, že mi ení dvanáct. Rozvést? Morálka moderná evropské společnosti zahrnuje nepsaná pravidla, jako desatero. Nepokradeš... Dále pak že pejsci a kočičky jsou považováni za mazlíčky ne jídlo a v neposlední řadě třeba to, že prostituce, byť nucená, je nepřípustná. (Neobhajuju ji ani nekritizuji, příklad.)

9 Amia Amia | Web | 2. června 2015 v 0:53 | Reagovat

Omlouvám se, že budu regaovat jen na ty (nejen egyptské) kočky.
Kočky lovily drobné škůdce, nejen zprofanované krysy, a tím chránily lidské obyvatele. Nejen před obtěžováním oněmi hlodavci, ale i před morem a podobnými nemocemi, které tito škůdci přenášeli. To lidé sice nevěděli, ale přítomnost koček byla zjevně prospěšná.
Kromě toho také byly schopny upozornit člověka na blížící se přírodní nebezpečí - to samozřejmě mohla i ostatní zvířata, v tomhle se shodnou.
Dál zabíhat nebudu. Ve zkratcem když zůstanu jen u psů a koček, psi byli užiteční venku na lovu a kočky chránily domov. Argument o jejich neužitečnosti a označení za ,,Jen ,,božstvo", na okrasu" je zcela chybný.

Neodolám ps: lavinový pes záchranář je vždy pes jednoduše díky struktuře jeho těla. Takové prase by se dalo vycvičit stejně, ovšem jeho fyziognomie ho limituje. Také proto jsou tito záchranáři drhy s dlouhýma nohama, dobrou odolností a snadnou adaptabilitou na zimu.
Bomby zvládnou hledat i prasata, krkavci, lišky a jo, i ty kočky a jiná zvířata. Proč to dělají pouze psi je stejný případ jako u lavinových psů záchranářů - jsou nejlépe při ruce a jsme zvyklí je takto využívat a cvičit.

Četla jsi Tygříka Vasku? :-D

10 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 2. června 2015 v 9:07 | Reagovat

[8]: Bože, ty seš fakt tupá jak tágo a tvoje argumenty nejsou na vyšší úrovni, než těch dvanáctek, co na mě chtěj volat maminku a fízly. Mam dost, ty screenshote.

11 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 2. června 2015 v 17:40 | Reagovat

[9]: Ano, toto jim neubírám a dokonce to i v úvodu článku zmiňuji. (Myši loví i jiná zvířata od lišek, přes sovy až po hady. Ale otázkou, proč si lidé vybrali jako protimyšího pomocníka zrovna kočku se zabývat nebudu:)
Jen jsem chtěla poukázat na to, že i v Egyptě a Arábii to s péčí o zvířata také přeháněli a to až do krajních mezí - kočky měli vlastní hrobky a sokoli zase nemocnice a lázně. :)

Mnoho zvířat má pro to lepší či horší předpoklady, než pes, ale psa si zřejmě lidé zvolili proto, že jim pomáhal od pradávna a zaprvé na něj byli zvyklý a zadruhé, výcvik psa je o poznání snazší, než výcvik krkavce. :D

Ne, nečetla. :D

Každopádně ale děkuji za tvůj názort, obzvlášť si cením toho, že je podaný slušně a racionálně na rozdíl od následujícího komentáře. (Ráda s lidmi diskutuji, nehádám se, diskutuji, pokud mne neuráží.) :D

12 Starsy Spirit Starsy Spirit | E-mail | Web | 2. června 2015 v 17:43 | Reagovat

[10]: Vypadala jsi jako slušná a rozumná čtenářka. Ale tímto ses srazila na úroveň dvanáctiletých puberťaček, ne li níže.

Pokud se nezmůžeš na nic lepšího, než mi nadávat do tupců a nemáš žádný rozumný argument... mám pro tebe odpověď, která odpovídá kvalitě tvého myšlení, neboť se domnívám, že mé, vyšší formě, bys nerozumněla:

Táhni do prdele i se všemi tvými komentáři a podobně labilní lidičky bez špetky slušného chování si vezmi sebou. :)

13 May May | Web | 2. června 2015 v 21:24 | Reagovat

Jou. Páni. Wow. Koukám že tady to žije. Vy dvě si skutečně vystačíte. :D Ani nevím na čí stranu se postavit. Asi na ničí, protože na tomhle blogu jsem prvně a Poděska je zmrd.
Jdu stáhnout Náš vůdce.

14 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 2. června 2015 v 22:30 | Reagovat

[13]: Nojo, největší aktivita od... založení blogu. :( :D
A vzhledem k tomu, co jsem četla a viděla, tak nejspíš budeš mít Poděskou pravdu. :D
Děkuji za návštěvu a že na mě neječíš. :3

15 May May | Web | 3. června 2015 v 21:48 | Reagovat

[14]: Mám pravdu? Juhů. Ale nemyslel jsem to ve špatným smyslu slova. Ne zmrd jako "kráva", ale zmrd jako.. "zmetek". Všichni jsme nějakým způsobem zmrdi. Poděska nemá ráda čokly. Já zas lidi. Každej máme něco.
Není za co, při psaní se ječet nedá, a ten smajlík je divnej.

16 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 3. června 2015 v 22:24 | Reagovat

[15]: Ano, více méně. :D
Taky nemam ráda lidi. Respektive určité druhy lidí, takže obhajuji psy.
Taky fakt, ale obrazně řečeno. :)

17 Fredy Kruger Fredy Kruger | 4. června 2015 v 0:07 | Reagovat

" Zda psa jsem žral ??  odpovím : víš kdy ??
... poslouchej :  nežral jsem nikdy !!

Já... kamarádím se s každým psem !
Však koček ?... joj !  těch já sežral jsem !
... cože ???  proč měl bych být  ,,ulítlý ,, ??

Pojď  Punťo !  tu kočky jsou vybity,
jdem jinam ! však už je na čase !"

.... je noc,... Džonn Wocass  toulá se...
s pytlem a s dogou ( s velikou psicí )
zvolna se plížejí po vesnici,
jakmile ozve se zamňoukání,
oba ( jsouc úplně poslintáni )
potmě, - nemajíc baterky, svíčky
... slintajíc, - pustí se do honičky !

18 Poděs pyčo Poděs pyčo | 4. června 2015 v 4:08 | Reagovat

Páč tvuj rozhled končí tam, kde začínaj čoklové. A za ně už nedohlídneš, ty dvanáctkovej smajlíku na konci věty.

Já taky nesnášim lidi. A další věci. A vůbec, zmetek je krásný slovo...po lexikální stránce.

19 May May | Web | 4. června 2015 v 6:34 | Reagovat

(vzhledem k tomu že Illuminát sem ještě nedorazil, rád bych tentokrát vstoupil do jeho šlépějí.)

Such čokl
            wow
  very hovno
         much páníček
  so psí žrádlo

8-)

20 Areeonis Areeonis | 4. června 2015 v 17:59 | Reagovat

Nejvíc blízký mi to přišlo to s tím alfou! :D
Jinak, krásný článek! Já s tím souhlasím, tamten článek byl strašnej! (Z poloviny :-D ) Pražský Poděs je asi opravdu PODĚS, když sem píše tohle! :D  :-?

PS: Jsem z dA... XD

21 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 4. června 2015 v 18:07 | Reagovat

[18]: Vzhledem k tomu, že historie psů sahá v řádech tisíců, ne li desetitisíců let do minulosti a v dnešní době se vyskytují prakticky po celém světě, musím mít opravdu gigantický rozhled, děkuji. :)
A nemíním se tu dohadovat s někým, kdo si předsevzal mne urážet a ještě když je tvá paměť horší než staroušů s Alzheimerovou chorobou. Nehledě na to, že lidi s takovým to typem rádoby moderního nicku bývají nejen labilní, ale také hloupí a agresivní. :)

A vzhledem k charakteru tvého psaní bych spíš hluboce přemýšlela nad tím, co vůbec máš ráda.

22 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 4. června 2015 v 18:11 | Reagovat

[17]: Páni, to je fakt dobrý. :D XDD

[20]: Děkuji. :3
A ano, souhlasím, a nejsi první, ani poslední, co si to myslí. :D

PSS: No jo, koukám a zdravím. :-D

23 Poděs pyčo Poděs pyčo | 5. června 2015 v 0:02 | Reagovat

Je to tak, Poděs je Poděs.
To byly starý dobrý časy, kdy eště omezený pejskaři pomyslně nezlynčovali každýho, kdo měl něco proti těm jejich čoklům a neterorizovali okolí s tim, že jedinej důvod proč psi nejíst je ten, že jsou to psi.
Nepředsevzala jsem si to, došla jsem k tomu postupně po seznámení se s tvym pohledem na věc.
Rádoby moderní nick? Moderní? Co? Co je to sakra za sračku? Dej si hafburger, proteiny z psího masa ti hezky prokrví mozek.
Jo a padejte na muj blog, taky sem si dovolila komentář ohledně tohohle tématu. Lol, stay reklama. To jsem eště nikdy neudělala...
A neblokuj mě, borče.

24 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 5. června 2015 v 15:02 | Reagovat

[23]: My deer... Ať se koukneš do JAKÉKOLI zájmové skupiny a začneš oné skupině nadávat... je zcela logické a přirozené, že budou nadávat i lidi na tebe. Je to přiroenost všeho živého zakotvena hluboko v naší genetické informace ještě z těch dob, kdy jsme se teprve dostali na stromy, a ještě dlouho trvalo, než jsme z nich slezli. I losice bude chránit své mládě, je li napadeno a stejně tak si predátoři chrání svou kořist, všechna zvířata své teritorium. Zkrátka všichni si chrání to své, nechápu tedy, proč se tomu tak strašně divíš.

Ne, ty sis to předsevzala, jelikož jsi mi začala nadávat ještě když jsem nestihla říct ani pumpička a mluvila slušně.
Oh a... my deer... Jaký je tedy podle tvého názoru můj pohled na věc, a na kterou, my deer.
Nevím totiž, jestli sis stačila ve svém emocionálním výlevu povšimnout, že tento článek je Reakce na ČLÁNEK nikoli na TÉMA ani FB STRÁNKU, my deer.

Ano, rádoby moderní nick, protože rádoby moderní děcka používají nadávky zcela běžně, dokonce se i chlubí tím, že jsou "pyča a debil". Jako by to snad bylo něco super a jejich prohlášení postrádají hlavu i patu i význam, stejně jako tvůj nick.

Taky nechápu, proč mě kritizuješ za... za co vlastně? Z tvého monologu jsem to nepochopila neboť neustále omýláš jen ubohou frašku "pes je jídlo" navzdory tomu, že to jsem nikde neřešila.

Taky nenávidím lvy, to ale neznamená, že půjdu a budu hejtit každého, kdo se mnou nesouhlasí. Vypala bych pak, jak ty.

Oh a ... my deer... budu tě blokovat tak dlouho, dokud se mi tvé agrumenty nebudou zdát rozumné a přestanou být tak útočné.
Jen tak mimochodem... za celou dobu mého existování ve virtuální realitě, za historii všech mých profilů a účtů na všemožných stránkách jsi jediná, kterou jsem kdy blokovala. Nikdy před tím jsem se nesetkala s takovym tatarem... Pořád dokola omýlajícím 1 věc navzdory tomu, že zrovna to není ve článku řešeno.

25 May May | Web | 5. června 2015 v 20:53 | Reagovat

[24]: Proč nenávidíš lvy? Jsou skvělí. Králové zvířat and stuff. Hříva. Drápy a tak. Víš co.

26 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 5. června 2015 v 23:02 | Reagovat

[25]: Právě proto, že si to o nich všichni myslí. Všichni říkají "Lvi jsou králové zvířat!" a mě to vadí. Vadí mi přemíra lvů. Proti zvířatům samotným bych nic neměla, kdyby společnost mi nevytvořila jakousi antipatii k nim.

A když se to tak vezme... proč je právě lev král zvířat? 20 hodin denně prospí, zbylé 4 hodiny buď to žere nebo se páří. Jen neloví, vlastně kradou kořist stejně často, jako hyeny a když se objeví lev lidožrout, mnohdy je nechají být. Kdežto když mají pouze podezření, že to udělalo jiné zvíře, okamžitě střílí, a to mají jen podezření.

Popřípadě bych to víc mohla rozepsat ve článku. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama