Legenda o stvoření světa

10. ledna 2015 v 23:16 | Starsy |  Euraton - legendy
Legenda o tom, jak vznikl svět.
Součást mytologie Euratonu a "pozadí" komixu Unwanted.

Legenda

O stvoření světa


Na počátku všeho byla Statera. Čistá energie uprostřed z nicoty. Proplouvala si prázdnotou a jen velmi pomalu získávala vědomí a společně s ním i schopnost přemýšlet.
Statera poté z vlastního nehmotného těla stvořila první čtyři elementy - Čas, Osud, Život a Smrt. Původně neměly žádné vědomí, ani podobu, a stejně jako Statera na samotném počátku, jen existovaly.
Postupem času jim ale byla i jim dána schopnost myšlení a vytvořili si i svá hmotná těla. Osud měl podobu čtyřkřídlého drak, Čas si zvolil tělo podobné jaguáru, Život a Smrt zase nabyli vizáž ne nepodobnou dnešním vlkům. S tím vším ale potřebovali i svá jména. Času se začalo říkat Suerte, Osudu Destiny Line, Životu Anya a Smrti Nepheret.
Zanedlouho poté Statera nechala své čtyři svěřence, ať jednají dle vlastního uvážení. A tehdy také zmizela. Existují jen spekulace, co se s ní stalo a kde je dnes. Jedna z nich říká, že Statera neboli Rovnováha, stále existuje a udržuje ve světě pořádek svou pouhou existencí, ačkoli přímo se ničeho neúčastní a nelze ji vidět. Jiné zase dodávají, že ji můžeme spatřit v podobě Aurory Borealis, polární záře…
Trvalo miliony let, než původní elementy stvořily první Elementáry, bohy živlů. Mnohé z nich známe i dnes. Za všechny například bůh ohně, Debore, bohyně písku, Tyka nebo třeba bůh vesmíru, Mesias. A samozřejmě mnoho dalších.
S těmito Elementáry vzniklo vše, co můžeme znát i dnes. Oheň, voda, země, vzduch, vesmír… Začali se vyvíjet první živočichové a na nových planetách vyrůstaly první rostliny.
Po staletí žila tato stvoření v míru a jen z dálky dohlížela na vše, co stvořila. Než se jeden bůh, zvaný Daenerys, rozhodl, že svrhne prapůvodní čtyři elementy a sám zaujme místo hlavního boha. Někteří Elementáři se ho rozhodli následovat. A tak začala válka. Válka Bohů.
Nově vzniklé světy se začaly otřásat a bortit pod neutuchající silou běsnících živelných bohů. A také mimo miliard živočichů tehdy zahynulo i několik elementárů.
Mezi padlými byl například jedním z významných bohů; elementár bílého ohně, jehož jméno bylo již dávno zapomenuto. Jeho blízká přítelkyně, bohyně černého ohně, Skyrah, krátce poté zradila Daeneryse a přidala se k druhé straně…
Síly obou válčících stran byly téměř vyrovnané až do chvíle, než se do války zapojili čtyři původní bozi a společně Daeneryse i jeho přívržence porazili. Samotného strůjce převratu odsoudili k věčnému bloudění v nicotě. Nesměl žít, ale ani zemřít. Veškerá jeho síla byla zapečetěna a on se již nikdy nesměl vrátit zpět mezi bohy.
Zničený vesmír se z kruté války vzpamatovával jen velmi pomalu. Svět byl tehdy roztřízen do dimenzí, aby byl dalším případným střetem zničen jen jeden vesmír, a ne všechny.
Tuto událost roztříštění a znovuobnovení světa nazýváme Velkým třeskem. Poté se náš vesmír začal ubírat směrem, který je nám už znám.
Bohyně Života a Smrti s námi ale stále zůstávají ve spojení pomocí Noteho, Posla Smrti stvořeného sotva před patnácti miliardami let. Postupně byli stvořeni i další Poslové Smrti pro udržení rovnováhy mezi světem živých a mrtvých.
Destiny Line daroval některým bytostem schopnost nahlížet do budoucnosti. Těmto bytostem se říká Media.
Elementáři si oblíbili jeden konkrétní vesmír a jeden konkrétní druh. Této rase se říká lugaru a jejich předkům se vyvinul podobný vzhled, jaký mají i Anya s Nepheret.
Živelní bozi si mezi lugaru vybírají povětšinou náhodné jedince, které sledují a po uzavření dohody jim propůjčují vlastní sílu i živel. Takovým vyvoleným se říká Spirituálové…

aurora borealis

Poznámka - Po dokončení Unwanted plánuji tuto legendu zpracovat i jako komix!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama