Říjen 2014

Doba temna

31. října 2014 v 14:08 | Starsy |  Euraton - lifestories
Velmi krátký příběh z nudy odhalující část minulosti jedné mé postavy. Využila jsem spojitosti s jednou francouzskou legendou, abych vlastní svět trochu "vsadila" do reálného světa. :)
Varování před krví a možnou brutalitou.

Doba temna


V Gavaudanu byla před dvěma dny na hranici upálena čarodějnice. Její popel dodnes ležel na místě, kde byla vztyčena hranice, jejíž ohořelé torzo stále strašilo všechny potenciální mágy v okruhu několika kilometrů.
Na tu chudinku přišli jen náhodou, když sbírala rostliny na přípravu čarovného lektvaru. Řadila se k čarodějkám, které nehrály ani za světlou, ani za temnou stranu. Žily si své poklidné životy a do ničeho se moc nemíchaly, proto tak dlouho unikala podezření všech v okolí.
Proslýchalo se sice, že se o Samhainu či jiném větším sabatu, sem tam ztratilo nějaké dítě, ale nikdo neměl důkaz, že se jej například neroztrhala divá zvěř nebo třeba démoni, kterých ve zdejším kraji také nebylo zrovna pomálu…
Mladá dívenka zrovna pásla ovce nedaleko rodinného statku, když se celé stádo začalo chovat neklidně. Ovčácký pes štěkal, jako pominutý a ovce nevěděly, kam by utekly.
"Hej, uklidněte se! Co se děje? Brite, dost!" okřikla svého psa, který ale jako by ji neslyšel. Děvče se otočilo k lesu, kam všechna zvířata upírala své pohledy, a zděšeně zalapala po dechu. Tak obrovského vlka v životě neviděla.
Klopýtla, jak se instinktivně snažila před stvůrou couvat, a upadla na zem. Pes se jí držel věrně po boku a statečně na šelmu štěkal. Ovce začaly panikařit a zběsile se rozutekli pryč, jako smyslů zbavené.
Obrovský černý vlk se k ní začal pomalu přibližovat, v očích se mu zračilo něco mezi hněvem a smutkem. Jeho pohled byl inteligentní, žádná tupá krvežíznivost, jakou bylo možné vidět v očích nižších démonů.
Ovčácký pes ještě jednou štěkl a pak se vrhl na ohromnou šelmu ve snaze ochránit svou bezbrannou paničku. Vlkovi ale stačilo jedno kousnutí, aby statečnému voříškovi oddělil hlavu od těla.
Dívka zděšeně vykřikla a nemohla odtrhnout roztřesený zrak od zakrváceného těla svého chlupatého společníka. Černá bestie odhalila ostré tesáky a z hrdla se jí vydralo děsivé zavrčení.
"Nech mě! Co po mě chceš??" vyjekla dívka bezradně a kryla si hlavu rukama, jako by jí to snad mělo v něčem pomoci.
"Tvůj otec…" promluvila bestie lidským hlasem, zastřeným krátce přerušovaným vrčením. To dívku zaskočilo. Vytřeštila oči a samu sebe obvinila z hlouposti. Vlkodlak! Žádný vlk, žádný démon, je to vlkodlak! Proto inteligentní pohled, proto výškou předčí dospělého muže, proto schopnost lidské řeči!
"… Tvůj otec obvinil mou nevlastní sestru z čarodějnictví." Vlk se celý zježil a napětí ve svalech prozrazovalo, že by se na ní nejraději vrhl rovnou, ale něco mu v tom bránilo. Něco, co nejen alfům zabraňuje zabíjet štěňata a bezbranné tvory.
"A vy jste ji za to upálili na hranici. Před dvěma dny!" tohle už štěkl a pootevřel mohutné čelisti. Ze zubů mu odkapávala psova krev, žluté oči ostře kontrastovaly s jeho havraní srstí.
"Ale… já za to nemůžu, prosím…!" vykoktala ze sebe dívka vyděšeně.
"Ale tvůj otec, tvá rodina… celá vesnice za to zaplatí!" jako by přesvědčoval sám sebe, že to tak být prostě musí. Že to jinak nejde, jako by stále ještě nedořešil nějaký vnitřní konflikt.
"J-jsem si jistá, že…" začala dívka opatrně, ale byla přerušena ostrým štěknutím.
"Ticho!" umlčel ji vlkodlak rychle, snad jako kdyby se bál, že řekne něco, co ho od jeho záměru odradí. Rodina se musí pomstít! Sice se jí jeho matka ujala, ale vyrůstali spolu a on se o ni od malička staral, bral jí, jako vlastní, a vůbec mu nevadilo, že jeho sestra není vlk.
Dále už si mladá pastýřka nedovolila nic říkat. Příliš se bála, že když vlkodlaka naštve, zabije jí, anebo nějak jinak ublíží. Měla strach, ale stále naivně doufala, že její život ušetří.
Vlkodlak skousnul zuby na sebe a přešlápl. Vážně se chce vydat touto cestou? Vlkodlaci a lidé jeden čas žili v míru, ale byli to právě lidé, kteří ono křehké přátelství začali porušovat. Zaslouží si lekci!
Zdálo se, že černá šelma již dokončila svůj vnitřní boj. Odhodlaně se zamračil, instinktivně stáhl uši, napjal svaly a vyrazil proti vystrašenému děvčeti, které nestačilo vůbec nijak zareagovat. Nestačila ani vykřiknout, když se jí vlčí tesáky zabořily hluboko do hrdla.
Zem se zbarvila do ruda krví dívky i jejího psa a i srst bestie se zašpinila rudou kapalinou. Vlkodlak se podíval, co způsobil, ale jen zavrčel, jako by tišil své svědomí, a raději zamířil pryč…
Tělo dívky bylo nalezeno 30.6. roku 1764. Místní ji identifikovali jako Jeane Bouletovou, teprve čtrnáctiletá dívčina tak byla první obětí vlkodlaka, později známého jako Bestie z Gavaudanu.


Ďábel s tváří anděla

23. října 2014 v 23:25 | Starsy |  Euraton - lifestories
Další jednorázovka inspirovaná tématem týdne.
Nebudu vám to předem spoilovat, však uvidíte.

Ďábel s tváří anděla


Nathali už nějakou dobu pozorovala přítele své sestry. Jejího prvního, a o to víc se o ni bála. Roxed neměla se vztahy vůbec žádné zkušenosti a ačkoli bylo její starší sestře většinou všechno jedno a starala se jen o své vlastní známosti na jednu noc, o Roxed měla vážně strach.
"Rox, poslouchej. Já tyhle typy znám, tváří se, že jsou svatí a pak se z nich vyklubou zmetci." Domlouvala Nathali své mladší sestřičce. Ale ona jako by neslyšela.
"Nat, já vím, že máš strach, ale Angel to myslí upřímně! Je vážně hodný, měla bys ho vidět…" modré oči jí doslova svítily. Byla zaslepena láskou.
"Roxed, poslouchej mě…" chytila Nathali svou sestřičku za ramena a otočila k sobě, aby jí poslouchala. "Já vim, že si v tom až po uši, ale musíš myslet trochu hlavou. Copak ti to nepříde divný?"
"A co?" nechápala Roxed.
"Tak poslouchej…" povzdychla si Nathali. "Od tý doby, cos ho zachránila, co se tu objevil, už zmizeli tři vlkodlaci a nikdo nenašel jedinou stopu, divný, co?" pozvedla tázavě jedno obočí.
"No ale co to má co společnýho s…"
"Rox, nedělej hloupou. Angel je napůl shadow hound a ty víš, že shadow houndi jsou ve své skutečné podobě pouze kouř, přízrak. A přízrak nenechá pach, nezachytí se na něm krev, zkrátka nic." Domlouvala jí její starší sestra.
"Ne, to by Angel nikdy neudělal." Zavrtěla Roxed nesouhlasně hlavou a setřásla sestřiny ruce ze svých ramen. O krok ustoupila.
"Rox…" začala Nathali.
"Ne, Nat. Budu v pořádku, uvidíš. Ty zmizení se určitě nějak vysvětlí, šamani na to přijdou. Angel to neudělal." Trvala si tvrdohlavě na svém a odešla z pokoje.
"Rox…" Nathali si jen povzdychla a sesunula se na postel. "Pro tvé vlastní dobro doufám, že máš pravdu…" ačkoli její vlastní smysly ji před ním varovali.
Nathali měla s muži zkušenosti, sama byla pomalu každý večer v jiné posteli, ale její sestra taková nebyla. Popravdě nikoho hodnějšího a nevinnějšího, než Roxed, nikdy nepoznala. Její sestra pomáhala všem, za všech okolností, i když to mělo být na úkor jí samotné. Nikdy nikoho neodmítla, snad i mouchu by vytáhla z vody a pustila na svobodu…
Jenomže Angel… Ačkoli se choval mile a přátelsky - také pomáhal, věčně se usmíval, snažil se, být k užitku a pořád obletoval kolem Roxed, někdo by to mohl nazvat láskou, někdo vděkem - ale Nathali se na něm stejně něco nezdálo.
Jeho vystupování bylo až moc perfektní, nikdy ho nic nenaštvalo, nikdy na nikoho nevyjel snad se ani zle nepodíval, a to bylo právě to.
"Zatraceně Roxed…"

"Angele?" usmála se Roxed, když spatřila svého milého stát na vyvýšeném okraji řeky, hledíc do křišťálové vody, odrážející sluneční paprsky.
Blonďatý mladík s úžasně modrýma očima se na ní svůdně, avšak důvěřivě usmál a zamířil k ní. "Roxed." Pronesl sladce a vzal její dlaň do svých. Následně si ji přitáhl ke rtům a políbil, jako to dělali staří gentlemani v anglických filmech.
Roxed se trochu začervenala a odvrátila pohled stranou. Jak mohl někdo chtít zabít někoho, jako je on? Zřejmě to byli ti Esperanceho démoni. Tyhle bestie nemají svědomí, a proto je taky šaman používá.
"Chtěl jsi se mnou mluvit?" tázala se Roxed, když uznala, že červenání už lépe nezamaskuje a veškeré další snahy vzdala.
"Ano." Angelova tvář náhle potemněla, úsměv se vytratil, jako by na něj padla strašná vina či smutek. Odvrátil se od ní a vrátil se na své místo na břehu řeky.
"O co jde?" zarazila se Roxed a váhavě se vydala za ním.
"Určitě víš o těch třech vlkodlacích, co se ztratili." Začal blonďák, aniž se na ní podíval.
Roxed nervózně polkla. Proč se chce bavit zrovna o tomhle? "Ano." Přisvědčila váhavě.
"A jistě taky víš, že se nenašli žádné stopy." Na okamžik se odmlčel. "Ale jen prokleté duše a shadow houndi nezanechají žádné stopy, jen tělo." Konečně se na ní podíval. V jeho očích se mihlo něco, co tam nikdy před tím nebylo.
Roxed se trhaně nadechla. Začínala z něj být nervózní. Na sucho polkla a potlačila nutkání o krok ucouvnout. I jeho aura se změnila. Už nebyla tak vřelá a přátelská, ale tajemná, se štiplavým náznakem temna.
"Víš…" Angel se zvláštně usmál. Byl v tom jakýsi požitek, touha po krvi. "To já jsem je zabil." Jeho pohled se zcela změnil. Roxed se zdálo, že v jeho modrých očích přejel rudý záblesk.
"Ne, to není pravda, ty… ty lžeš." Zavrtěla hlavou a začala couvat.
Angel se pomalu vydal za ní a jeho oči skutečně změnily barvu na krvavě rudou. Zlomyslně se zubil.
"Ne, to není pravda…" šeptala Roxed šokovaně a zastavila se až o kmen stromu. "Angele… ty… já…" nevěděla, co má říct.
Blonďák se pobaveně zasmál a v jeho hlasu bylo tolik temna, jako je v samotné noci.
"Nechápeš to, Roxed? Potřeboval jsem někoho, kdo by mě dostal dovnitř Aliance. A tys v podstatě všechno udělala za mě. Ano, přiznávám, to zranění jsem neplánoval, ale vyšlo to perfektně. Jsou to jenom tři, ale všichni něco tušili. Další na řadě jste ty a tvá sestra. Víte až příliš." Ušklíbl se Angel a pořád se k ní přibližoval.
"Ne, to…" koktala neustále Roxed, nemohla tomu uvěřit, ani nechtěla. Vždyť Angel se zdál jako dokonalý přítel…
"A tys tomu věřila až do poslední chvíle." Zavrtěl pobaveně hlavou. "Kdybych věděl, že absolutně nic netušíš, asi bych tě nechal ještě chvíli žít, ale však tobě by to došlo, až bych zabil tvou sestru." Pokrčil rameny a sám sobě zdůvodňoval, proč Roxed nesmí žít.
"Angeli…"
"Budeš mít tu čest spatřit mojí druhou podobu. Špatná zpráva pro tebe je, že každý, kdo ji viděl, už nežije. Ale to je hold cena za tu poctu." Uchechtl se Angel, jako by to bylo tak samozřejmé, jako zaplatit za rohlík.
Když Roxed nic neříkala, Angel se spokojeně zazubil a zastavil se několik metrů před ní.
"Tak se dívej pozorně, uvidíš to totiž jenom jednou." Angel si přejel dlaní těsně před tváří, jako kdyby stíral prach, a v místě, kde pohnul rukou, se jeho tvář změnila v bílý kouř.
Pomalu ruku odtáhl a celé jeho tělo se rozplynulo v dým formovaný do tvaru vlka se svítícíma, rudýma očima.
Stínový vlk zavrčel a skočil po Roxed. Ta se také převtělila na bílou vlčici, na poslední chvíli uskočila a rozeběhla se pryč. Ačkoli racionální myšlení bylo to tam, vlčí instinkty přežití stále fungovaly.
Roxed běžela, co jí nohy stačily, hlína jí odletovala od drápů, ale nebylo to nic platné. Kouřový vlk proskočil skrz kmen stromu a náhle byl přímo před ní. Ještě jeden skok a jeho tesáky se jí zabořily hluboko do hrdla.
Roxed bolestí vyjekla a z hrdla se jí vydralo bublavé zakňučení, jak se jí vlastní krev drala do plic. Bílý kožíšek mladé vlčice se rychle zbarvil do ruda…

Nathali schválně svoji mladší sestru sledovala, ale přišla příliš pozdě. Viděla už jen, jak bílý shadow hound prokousává její sestřičce hrdlo…
"Angele, ty bastarde!!" zaječela a ve své vlčí podobě se bezhlavě vrhla na útočníka. Samotnou ji překvapilo, když v tlamě ucítila krev. Angelovu krev. Vždycky si myslela, že shadowi nelze normálně zranit.
I jmenovaného křížence to zjevně zaskočilo, překvapeně zavrčel a rozehnal se po Nathali tesáky. Strhl jí ze sebe a smýkl s ní o zem.
Nathali po tvářích stékaly potoky slz, tesáky zlostně cenila, když se pomalu zvedala.
"Ty bastarde… Zabil si jí!" štěkla.
Angel se ale jen rozesmál. "Ano, to jsem udělal. Ale neboj se, brzy se k ní připojíš." Přikrčil se ke skoku, ale náhle zaváhal.
Za Nathali se objevil Phobos ve své vlčí podobě. Majestátní modrý šaman by mohl být problémem. Mohl by přijít nebo dokonce vědět, jak shadow hounda zranit…
Angel zlostně zavrčel, proměnil se v bílý kouř a zmizel v lese.
"Roxed!" zděsila se Nathali, převtělila se na člověka a vrhla se ke své sestře. Klekla si vedle ní na kolena a přitáhla si bílou vlčici do klína. "Roxed! Roxed!" naštvaně se ohlédla po Phobosovi. "Tak dělej něco!" zakřičela na něj.
Modrý šaman se také převtělil a poklekl vedle sester. Jemně se dotkl mladší vlčice na krku, pak ale ruku stáhl a zavrtěl hlavou. "Je mi to líto ale… Už jí nedokážu pomoci." Zavrtěl smutně hlavou.
"Jak to? S magií ste schopní uzdravit skoro všechno! Tak to zkus! Dělej, nebo snad…!" ječela na něj, slzy jí tekly proudy.
"Nathali…" utišil ji Phobos mírně. "Ona je mrtvá. A s tím nic neudělá ani ten nejlepší šaman."
"Neeee!!!"