Hero on the white horse

20. září 2014 v 23:32 | Starsy |  Příběhy
Malé zamyšlení co se týče charakterů v knížkách a filmech (a všem ostatním) hozené do podoby krátkého příběhu, malého dialogu.
Záměrně jsem zvolila tuto formu, aby to nebyla typická úvaha a zároveň tak i odpovídám na některé nejčastější otázky.
Snad se bude líbit.


Hero on the white horse


Neliel zaklapla knížku a s otráveným zahučením jí odhodila kamsi za sebe. Svalila se na postel a zůstala ležet na zádech.
Starsy se jen nespokojeně zamračila, nahlas ale neřekla ani slovo. Nell si nikdy knížek příliš nevážila, zatímco ona je opečovávala, jako by byly živé.
"Proč musí být hlavní postavy vždycky tak strašně nudný?" postěžovala si tmavooká brunetka, upírající pohled na strop. Jako by na něm snad hledala napsané nějaké vysvětlení.
"Vždycky sou to takový ty typy, co sou super obětavý, odvážný, charizmatický, vtipný, milý, až seš na to alergická a hlavně správný po všech stranách! Já myslela, že dobu rytířů na bílých koních, zachraňující princezny před draky už máme za sebou." Povzdychla si a překryla si čokoládové oči levou rukou, aby už se na strop nemusela dívat o nic déle. Neodpověděl jí.
"Protože lidi maj takový typy rádi. A protože my bychom je měli mít rádi taky, a aby náhodou nedošlo k tomu, že vybočíš z řady a hlavní hrdina se ti nebude líbit, tak udělají záporáky ošklivý, podlý a nezasluhující druhou šanci. A vedlejší postavy bezcharakterní. " odpověděla nezaujatě Starsy.
"Jasně. A pak je stejně zabijou. To je ale strašná nuda!" Neliel se přetočila na břicho a zabořila hlavu do polštáře.
"No jo, vítej v mým světě."
"Cože?" tmavooká dívka pootočila hlavu, aby na svou kamarádku viděla.
"Já si vždycky oblíbím ty zajímavější postavy. Což bejvaj záporáci, což bejvaj vedlejší charaktery. A pak mi je vždycky zabijou nebo jejich potenciál zanikne v záplavě suprových věcí, co se dějou hlavní postavě." Ušklíbla se zelenooká brunetka.
"Jo takhle. Vedlejší mam taky rači, ale proč záporáky?" pozvedla Nell tázavě jedno obočí.
"Protože bývají zajímavější. Vždycky mě napadne otázka: Proč se chovají tak, jak se chovají? Co je k tomu vedlo? Co se stalo, že jsou takoví? Kdyby se stalo tohle, zachovali by se jinak? A podobně. Víš, co tim myslim." Zvedla zelený pohled k dívčině rozvalující se po celé délce i šířce postele.
"Možná." Přiznala hnědooká brunetka.
Starsy si povzdychla. "Tabula rasa."
"Huh?"
"Nepopsaná stránka. Nikdo se nerodí zlý, ale okolí, výchova a události to z něj mohou udělat. Takže proto mě zajímá, co se stalo." Vysvětlila zkráceně.
"Aha, jasně!" zazubila se Neliel. "Takže než vyprávění čistokrevnýho rytířskýho klaďase tě zajímá životní příběh typickýho záporáka, protože je tam víc možností?"
"Mám radši atypický záporáky." Prohlásila klidně Starsy.
"A to je zase co?" teď už Nell zase hezky seděla.
"Typickej záporák nemá šanci se změnit, je podlej, chová se hnusně, je to tyran, ničeho se nebojí a chce ovládnout svět. Atypickej se může bát, může bejt nerozhodnej, jít si za svým cílem, ale i přijít na scestí. Takový sou zajímavější, často mívají těžkou minulost, která vysvětluje, někdy i omlouvá jejich chování…." Zelenooká dívka odložila bloček i tužku.
"Hmmm." Broukla zamyšleně Neliel. "A takový fakt sou?" pozvedla tázavě obočí.
"V knížkách sou vzácný, ale v životě má každý čin svůj důvod." Starsy se zahleděla z okna.
"Hmm, takže hlavní postavy sou nudný, hrdinové jezděj na bílejch koních a záporáci sou stereotypní a tvoje oblíbence vždycky zabijou. Z toho plyne, že když si oblíbim kohokoli jinýho, než ty, tak ten muj přežije a že…" zděšeně zalapá po dechu.
"Star, sem nudná??" vytřeštila na zelenookou brunetku oči.
"Proč ty? To já jsem hlavní postava." Ušklíbla se.
Nell si oddychla a nasadila provokativní úsměv. "No jo, na tom něco bude, že hlavní postavy sou nudný." Rýpla si.
"Co tim jako chceš říct?" zamračila se Starsy a narovnala se v křesle. Vyčítavě druhou brunetku sledovala.
Neliel se musela rozesmát. "Ty vůbec nemáš smysl pro humor, Star."
Jmenovaná přestala svou kamarádku vraždit pohledem a povzdychla si. "No jo, máš pravdu. Ale od vtipů a nemístních žertíků tu mám tebe." Naklonila hlavu trošku ke straně.
Nell se hrdě zazubila. "To víš, co by sis beze mě počala?"
"No to tedy vážně netuším." Znenadání po Nell chňapla černá vlčice. To když na sebe Starsy vzala svou vlčí podobu.
"Hej, to není fér!" Neliel se také převtělila a obě vlčice po sobě chvíli chňapaly a snažily se jedna druhou povalit na zem.
To se podařilo Starsy a chvíli ze srandy držela Nell pod sebou a vrčela na ní. Následně se obě rozesmály a černá vlčice z druhé slezla a pomohla jí vstát.
"No jo. Co bych bez tebe dělala…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama