Trapped in my own skin

21. července 2014 v 23:19 | Starsy |  Euraton - lifestories
Příspěvek k tématu týdne, ale využitý pro kraťoulinký příběh, spíš popis, s vlastní postavičkou.
Představuji vám Esperanceho. Vlkodlačího šamana se žlutou magií a dračím strážcem. ^^
I když... když na to tak koukám, možná by k tomu byl příhodnější název "no more trapped in my own skin" ^.^;


Trapped in my own skin


Nejdřív to byl hluboký smutek a zklamání. Stranil jsem se všech a všeho, vyhledával samotu a společníky mi dělali jen divoká zvířata, stromy a tráva. I když některá se instinktivně držela v bezpečné vzdálenosti. Vytušili ve mě predátora, kterým bez pochyby také jsem.
Často jsem za západu slunce sedával vysoko na strmých útesech a shlížel dolu. Přemýšlel jsem, jestli mám skočit, anebo bojovat. Dnes jsem rád, že jsem byl dost silný, abych v boji pokračoval...
Šel jsem tam, protože jsem si myslel, že na to mám. Říkali mi to! Přihlásil jsem se a oni mě vybrali. Poslali mne až k výběrovému řízení.
Procházel jsem spletitými chodbami budovy, zevnitř celé vymalované sněhově bíle, jako v nějaké nemocnici. Venku se nacházely tři tréningové arény, oddělené tlustou, bílou a neuvěřitelně vysokou zdí. Nad celým areálem se rozprostírala obrovská, téměř zcela průhledná bariéra, která vstřebávala jakoukoli energii použitou proti bariéře, nebo budově samotné, a následně ji využívala v seberegeneraci, když byla poškozena... Ale zpět k interiéru.
Příliš mě zde neprovedli, mohl jsem navštívit jen pár místností, zřejmě kvůli bezpečnosti. Prý tu drží pod zámkem i tvory, kteří by pěkně zamčení měli i zůstat. A někteří zdejší studenti, byť to byli jen slabší, stále přítomní míšenci, nebyli zrovna přátelští. Obě křídla sloužila jako koleje nebo třídy pro studenty. Ve střední části byly laboratoře. Chtěl jsem se alespoň do jedné podívat, jestli vypadají tak, jak se říkalo. Ale neumožnili mi ani nahlédnout.
Musel jsem vyplnit pár papírů, odpovědět na několik otázek, dokonce mi i nahlédli do mysli, pomocí magie. A k čemu? K čemu to bylo?
Odmítli mě. Prý mé výsledky neodpovídají podmínkám pro přijetí. To sou kecy! Moje síla dvakrát překoná tu jejich. Jsem třikrát starší, než jejich nejmladší člen. Jsem stejně chytrý, jako oni, tak co jim ksakru vadí?
Akademie... Akademie... Co si ksakru myslí? Že sou něco víc, než sem já? Že jsou lepší, než my ostatní? Hloupost!
Ne, oni jsou jen obyčejná banda arogantních blbců, kteří si jen vymysleli novou organizaci, aby si jen připadali něčím víc. A vymysleli si nějaký pochybný standarty, měřítka, podle kterých přijímají nové členy. Ale to všechno jsou jenom blbosti!
Prostě se jen bojí, že bych byl snad lepší, než jsou oni. Tak je to! Žádný neprošel si! Prostě se jen bojí! Proto si vymysleli takový hovadiny!
Z hrdla mi uniklo zavrčení a v periferním vidění jsem postřehl, jak lidé i vlkodlaci kolem mě se automaticky začínali vzdalovat.
Bylo to klidné městečko, jedno z mála, kam vliv Akademie dosud nedosáhl. Kam ta zatracená organizace ještě nestihla zasýt svá otrávená semena, aby následující léta sklízela jedovaté ovoce.

Trvalo mi to sice dlouho, ale pochopil jsem, že truchlit nemá cenu. Ať si nechají svoji hloupou budovu i všechno, co k tomu patří! Nepotřebuji je! Jsem lepší, než oni! Však já jim ukážu, o co přišli, když mě zavrhli! Zničím je, jednoho po druhém, až z nich zbudou jen naprosté lidské trosky a ta jejich budova, na kterou jsou tak pyšní, lehne popelem!
Už nadále nebudu omezován ničím. Nebudu vězněm ve vlastním těle, uvězněn ve vlastní kůži! Ne! Půjdu až za hranice možného, abych světu a hlavně Akademii dokázal, co se ve mě skrývá!
Ukážu jim, co to znamená být skutečným dračím šamanem!


Obrázek je jenom ilustrační! Takhle Esperance doopravdy nevypadá!
Obrázek má symbolizovat smutek, který se změnil v nenávist. Esperanceho pár do temnoty! Možná i jeho strážce, draka.
Odkaz na obrázek na DA: zde
Odkaz na profil autora: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama